Czy warto kupić lokalizator GPS do roweru elektrycznego?

2020-05-04
Czy warto kupić lokalizator GPS do roweru elektrycznego?

Czy warto kupić lokalizator GPS do roweru elektrycznego?

 

Rowery to niezwykle atrakcyjny towar dla złodziei, zwłaszcza jeśli są to rowery elektryczne. Mimo wielu rozwiązań minimalizujących ryzyko kradzieży i ich łatwiejsze odzyskanie, jeśli kradzież już nastąpi, złodzieje wciąż okazują się sprytniejsi. Znakowanie roweru bądź też zakładanie blokad to obecnie zdecydowanie za mało. Z pomocą przychodzą najnowsze zdobycze techniki - lokalizatory GPS do rowerów elektrycznych.

 

Innowacyjne zabezpieczenie przed kradzieżami rowerów

Złodzieje bywają sprytni, jednak ty możesz być sprytniejszy. Lokalizatory GPS do rowerów i innych pojazdów to stosunkowo nowe rozwiązanie, którego raczej nie biorą pod uwagę rabusie. Głównym zadaniem takiego urządzenia jest wskazanie aktualnej lokalizacji pojazdu. Gdy tylko zauważysz kradzież roweru (czego nie życzymy!) wystarczy zalogować się do aplikacji lub specjalnej platformy do monitoringu i sprawdzić aktualne położenie oraz prędkość, z jaką pojazd się przemieszcza. Z takimi informacjami policja bez problemu złapie złodzieja na gorącym uczynku i pociągnie go do prawnej odpowiedzialności.

 

Lokalizator GPS (a konkretniej: platforma do monitoringu) oferuje możliwość utworzenia tzw. Geo-stref. Gdy rower elektryczny (lub inny pojazd) opuści taką strefę lub do niej wjedzie, otrzymasz powiadomienie na maila. Dzięki temu o kradzieży dowiesz się natychmiast, zanim jeszcze spostrzeżesz brak pojazdu.

 

Dużym atutem takich trackerów jest ich niewielki rozmiar, który umożliwia dyskretny montaż pod obudową silnika. Instalacja jest bardzo prosta, poradzi sobie z nią nawet rowerowy laik.

 

Odcinanie zasilania przy pomocy jednego smsa

Dobrej jakości lokalizatory GPS przeznaczone do rowerów i innych pojazdów elektrycznych odróżniają się od innych podobnych urządzeń niezwykle praktyczną funkcją. Mianowicie dzięki nim można odciąć zasilanie zdalnie, wysyłając zaledwie jednego smsa.

 

GPS w rowerze - bogactwo różnych funkcji i możliwości

Lokalizatory GPS są ogromnym wsparciem nie tylko w ochronie przed złodziejami. Oferują także wiele innych praktycznych funkcji, chociażby powiadomienie o przekroczeniu prędkości lub konieczności konserwacji pojazdu (np. wymianie oleju). Dzięki tym inteligentnym urządzeniom korzystanie z roweru elektrycznego lub innego pojazdu może stać się czystą przyjemnością.

 

Lokalizator GPS nie tylko do rowerów elektrycznych

Tego typu trackery GPS sprawdzą się nie tylko przy rowerach elektrycznych. Warto je polecić także każdemu właścicielowi motocykla, hulajnogi elektrycznej, czy też skutera elektrycznego. Lokalizatory oferują mnóstwo przydatnych funkcji i są ogromnym wsparciem w przypadku ewentualnej kradzieży. W dodatku mają przystępną cenę, co sprawia, że każdy właściciel pojazdu elektrycznego może sobie na nie pozwolić.

pixel