Lokalizator Bluetooth - idealny pomysł na prezent dla zapominalskich

2018-12-03
Lokalizator Bluetooth - idealny pomysł na prezent dla zapominalskich
Właśnie rozpoczął się ostatni miesiąc w roku, czyli grudzień, a wraz z nim w naszych głowach zaczęło kiełkować coroczne pytanie - co podarować bliskim w świątecznym prezencie? Dla wielu osób znalezienie odpowiedniego podarunku stanowi ogromne wyzwanie, a czekanie do ostatniej chwili może skończyć się nieprzemyślanym zakupem i przyprawić o ból głowy. Dlatego wychodząc naprzeciw przedświątecznej gorączce pragniemy Wam przybliżyć naszą propozycję przemyślanego prezentu nie tylko dla zapominalskich, ale także zakochanych, roztargnionych, zamyślonych - czyli wszystkich tych, którym zdarza się chodzić z głową w chmurach, bujać w obłokach czy myśleć o niebieskich migdałach.

Migdałów, ani lotów balonem w chmurach niestety nie sprzedajemy, ale mamy za to ciekawy i genialny w swej prostocie gadżet - lokalizator Bluetooth, potocznie zwany lokalizatorem kluczy lub portfela. Zatem jeśli bliskiej Ci osobie zdarza się wyjść z domu bez portfela, odłożyć klucze w innym niż zwykle miejscu i w efekcie szukać ich potem pół dnia lub, co gorsza, zostawić torebkę lub telefon w barze, to lokalizator Bluetooth jest idealnym dla niej rozwiązaniem. Jest to urządzenie bardzo małych rozmiarów i stosunkowo niedrogie w porównaniu do swoich możliwości. Pomaga pilnować cennych przedmiotów, dzięki czemu pozwala uniknąć ataku paniki w przypadku opisanych wyżej kryzysowych sytuacji.

Lokalizator kluczy idealny na prezent
Co to jest lokalizator kluczy?

Lokalizator Bluetooth to prosty w obsłudze gadżet o kształcie breloka z zawieszką. Jego działanie opiera się o łączność z telefonem poprzez funkcję Bluetooth i kontrolowanie za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki niewielkim rozmiarom (36x36x6mm w wersji podstawowej oraz 35x25x6mm w wersji mini) i małej wadze (około 6-8g) można z powodzeniem przyczepić go do torebki, kluczy, a nawet schować do kieszonki portfela. Każdy z modeli iTracka wyposażony jest w kompaktowy moduł Bluetooth Low Energy (BLE 4.0), który zapewnia stabilną łączność, jednocześnie zużywając niewielką ilość energii, co pozwala cieszyć się żywotnością baterii od 4 do nawet 9 miesięcy! Zasięg łączności lokalizatora bluetooth ze sparowanym telefonem wynosi około 30m. Ponadto, każdy z modeli posiada wbudowany głośnik oraz diodę LED, a model iTrack Motion dodatkowo wyposażony jest w czujnik ruchu.

Aplikacja mobilna iTrack Easy, niezbędna do sparowania urządzenia z telefonem, jest darmowa i kompatybilna z systemami Android od 4.3 i iOS od 8.0. Można ją pobrać ze SklepuPlay lub AppStore. Po zarejestrowaniu się w aplikacji możemy w pełni cieszyć się wszystkimi możliwościami, jakie daje swoim posiadaczom lokalizator Bluetooth.

Lokalizator iTrack Motion z aplikacją mobilną
Jak działa lokalizator kluczy?

Podstawową funkcją lokalizatora kluczy i portfela jest włączanie alarmu Anti-Lost za każdym razem, gdy urządzenie utraci łączność z telefonem. Najprościej mówiąc, z głośnika lokalizatora zabrzmi sygnał dźwiękowy, gdy znajdzie się poza zasięgiem naszego telefonu, co będzie oznaczało, że zapomnieliśmy zabrać ze sobą kluczy, portfela, torebki czy każdego innego cennego przedmiotu, do którego przypięty był lokalizator. Sygnał dźwiękowy jest naprawdę głośny i rozbrzmiewa nie tylko w samym lokalizatorze, ale także w sparowanym telefonie. Dzięki temu nawet najbardziej roztargniona osoba na ziemi nie będzie w stanie przeoczyć zguby.

Co więcej, lokalizator kluczy pozwala na szukanie zguby w obie strony. Jeśli np. mamy pod ręką lokalizator, a nie wiemy gdzie odłożyliśmy telefon, wystarczy wcisnąć i przytrzymać przycisk na urządzeniu, aby aplikacja w telefonie wyemitowała odpowiedni dźwięk. Natomiast za pomocą aplikacji możemy wywołać alarm w lokalizatorze. Warunkiem takiego działania jest utrzymana pomiędzy urządzeniami łączność Bluetooth. Na pewno każdemu z nas zdarzyło się chociaż raz przeżyć mały zawał serca po zorientowaniu się, że w kieszeni spodni czy torebce brakuje telefonu. Wówczas posiadając przy sobie lokalizator, można jednym przyciskiem namierzyć zgubę, zamiast zastanawiać się czy jest w domu, czy jednak znacznie dalej.

Lokalizator kluczy, portfela, torebki bluetooth
Aplikacja mobilna pozwala także na oznaczenie przedmiotu z lokalizatorem jako zagubionego w przypadku utracenia łączności. W takiej sytuacji pomocni są inni użytkownicy iTracków oraz aplikacji, którzy mogą oznaczyć lokalizację naszego przedmiotu, gdy pojawią się w jego zasięgu. Oznaczona przez innych użytkowników lokalizacja zostaje przekazana powiadomieniem do naszej aplikacji. Funkcja ta działa najefektywniej, gdy korzysta z niej wiele osób, zatem wzrost popularności lokalizatorów kluczy będzie skutkował sprawniejszym działaniem namierzania zguby. Lokalizator Bluetooth pozwala także na pokazanie jego pozycji w aplikacji na mapie. Należy jednak pamiętać, że jest to ostatnia zapamiętana znana pozycja lokalizatora ustalona na podstawie GPS w sparowanym telefonie.

Ciekawą dodatkową funkcją lokalizatora iTrack jest możliwość wykorzystania go jako zdalnego spustu migawki w aparacie telefonu. Wybranie tej opcji w aplikacji i naciśnięcie przycisku na urządzeniu spowoduje wykonanie zdjęcia, i z pewnością ułatwi zrobienie niejednego selfie.

Funkcją, jaką posiada tylko model iTrack Motion, jest alarm ruchu. Polega na włączaniu alarmu dźwiękowego w lokalizatorze oraz telefonie w momencie, gdy czujnik urządzenia wykryje ruch. Należy tutaj zaznaczyć, że czujnik jest naprawdę czuły i nawet niewielkie poruszenie powoduje wyzwolenie alarmu. Jest to funkcja bardzo przydatna np. osobom podróżującym z bagażem. Posiadając przypięty do walizki lokalizator z czujnikiem ruchu nie trzeba się martwić, gdy spuścimy go na chwilę z oka. Alarm powiadomi nas, gdy ktoś niepowołany ruszy naszą własność. W przypadku, gdy funkcja nie jest potrzebna, można ją łatwo dezaktywować w aplikacji.

iTrack Motion lokalizator Bluetooth z alarmem ruchu
Czy lokalizator Bluetooth jest idealnym pomysłem na prezent? Z całą pewnością! To gadżet, który naprawdę szybko daje się polubić, a jego cena jest niewygórowana i oscyluje w granicach 50zł. Może okazać się zbawiennym rozwiązaniem dla osób mających zbyt wiele na głowie i gubiących cenne przedmioty. Co nie oznacza, że mogą go posiadać tylko takie osoby. Na pewno ucieszy także tych, którzy interesują się nowinkami elektronicznymi, czy po prostu lubią posiadać i testować pojawiające się na rynku nowości. Te niewielkie urządzenia posiadają w sobie duży potencjał. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie odkrywać go razem z nami.

Już teraz pragniemy życzyć naszym czytelnikom i klientom Wesołych Świąt oraz samych trafionych prezentów!

Polecane

pixel