Jakie funkcje ma lokalizator GPS dla seniora?

2020-06-03
Jakie funkcje ma lokalizator GPS dla seniora?
Starość niesie ze sobą wiele wyzwań. Wśród nich są chociażby coraz mniejsza sprawność fizyczna oraz pogarszające się problemy ze zdrowiem i pamięcią. I choć zmian tych nie da zatrzymać, można nauczyć się z nimi radzić. Nieocenioną pomoc w tym zakresie stanowią lokalizatory GPS oraz ich praktyczne funkcje.

Jeden lokalizator GPS na różne potrzeby

Starszy wiek jest wyzwaniem, jednak nie musi oznaczać rezygnacji z aktywnego trybu życia. Seniorzy coraz chętniej podróżują, uczęszczają do klubów fitness, czy też na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ma to niebagatelny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Jednak będąc poza miejscem zamieszkania, istnieje ryzyko, że senior nie otrzyma na czas pomocy w przypadku gorszego samopoczucia. Ogromnym wsparciem staje się wtedy lokalizator GPS z funkcją alarmu SOS. Wystarczy, że twój dziadek, babcia lub podopieczny naciśnie przycisk SOS, a Ty od razu otrzymasz powiadomienie o zagrożeniu na telefon.

Lokalizatory GPS dedykowane seniorom są pomocne także w przypadku zaburzeń pamięci i chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera, Parkinsona, otępienie z ciałami Lewy’ego. Zaburzenia te są na tyle poważne, że samodzielne wyjście osoby starszej może zakończyć się zaginięciem. Dysponując trackerem, można szybko namierzyć seniora i natychmiast do niego dotrzeć.

Funkcje lokalizatorów GPS dla seniorów

Urządzenia dedykowane osobom starszym są przemyślane i wyposażone w szereg praktycznych funkcji, które ułatwią opiekę nad babcią, dziadkiem lub innym podopiecznym:

  • Alarm SOS. Jedną z nich jest wspomniany już alarm SOS. W przypadku pogorszenia samopoczucia senior nie musi tracić czasu na szukanie telefonu i wykonywanie połączenia. Wystarczy jedno kliknięcie w wyraźny przycisk SOS, abyś otrzymał powiadomienie o zagrożeniu.
  • Alarm upadku. Lokalizatory posiadają specjalny czujnik wykrywający nagłe, silne ruchy, które mogą sygnalizować upadek. Po wykryciu takiego ruchu opiekun natychmiast otrzymuje powiadomienie.
  • Bezpieczna strefa. Współpracująca z GPS platforma śledzenia umożliwia samodzielne utworzenie tzw. geostrefy. Może być nią obszar mieszkania, domu lub osiedla. Gdy twoja babcia, dziadek lub podopieczny opuszczą tę strefę, zostaniesz o tym powiadomiony.
  • Dyskretne nasłuchiwanie. Urządzenie umożliwia również dyskretny nasłuch, dzięki któremu szybko sprawdzisz, czy senior jest bezpieczny, np. wtedy, gdy nie odbiera telefonu.
Ponadto lokalizatory GPS dla osób starszych, podobnie jak i pozostałe lokalizatory z naszego sklepu, mają niewielki rozmiar i wagę, smukły wygląd oraz są niezwykle precyzyjne (namierzają z dokładnością do 5 metrów). Pozwalają na lokalizowanie w czasie rzeczywistym, monitoring na platformie www oraz w aplikacji.
pixel