Czy warto kupić dziecku lokalizator GPS?

2020-06-30
Czy warto kupić dziecku lokalizator GPS?
Bezpieczeństwo dziecka jest sprawą priorytetową dla każdego rodzica. Ogromną pomocą w jego zapewnieniu mogą być nowinki technologiczne, a zwłaszcza lokalizator GPS. To niewielkie urządzenie zdejmuje z rodzica wiele trosk, a dziecku pozwala na większą swobodę i eksplorację świata.

Jak lokalizator może zwiększyć bezpieczeństwo dziecka?

Głównym zadaniem lokalizatora GPS jest wskazanie aktualnego miejsca pobytu dziecka. I o ile maluchy są zawsze pod czujnym okiem rodziców, o tyle starsze dzieci już niekoniecznie - a im starsze dziecko, tym trudniej je upilnować. Tak więc, gdy twoja pociecha zniknie z pola widzenia na plaży, wróci później ze szkoły lub spontanicznie wyskoczy na chwilę na podwórko z przyjacielem, nie musisz się martwić - wystarczy, że sprawdzisz w aplikacji aktualne miejsce pobytu dziecka.

Pokazywanie aktualnego położenia malucha to jedna z wielu opcji trackera GPS. Urządzenia, które są dostępne w naszej ofercie, posiadają również funkcję SOS. Jest to wyraźny przycisk, dzięki któremu dziecko powiadomi cię, gdy z jakiegoś powodu poczuje się zagrożone. Wystarczy raz nacisnąć przycisk SOS, aby rodzic natychmiast otrzymał SMS-a z powiadomieniem i dokładną lokalizacją swojej pociechy.

Owe urządzenie posiada także opcję dwustronnego nasłuchu, dzięki czemu może spełniać funkcję telefonu. Co ważne, rodzic może skorzystać tylko z funkcji dyskretnego podsłuchu, aby upewnić się, że dziecku nie dzieje się krzywda i jest bezpieczne.

Kolejną opcją zwiększającą bezpieczeństwo nad swoją pociechą, jest możliwość określenia geo-stref. Geo-strefa to nic innego jak wyznaczony przez ciebie obszar, na przykład teren szkoły, osiedla lub inny, na którym twoje dziecko często przebywa. Ich zasada działania jest banalnie prosta - gdy dziecko opuszcza wyznaczoną przez ciebie strefę, ty natychmiast otrzymujesz powiadomienie. Geo-strefy można dowolnie modyfikować, w zależności od aktualnych potrzeb.

Inne zalety trackera GPS dla dziecka

Lokalizator personalny ma niewielki rozmiar, smukły wygląd i nowoczesny design. Taki gadżet wprowadza dziecko w świat elektroniki i uczy, w jaki sposób technologia może ułatwiać życie. Lokalizator jest także świetną „zabawką”, dzięki której twoje dziecko zrobi wrażenie na rówieśnikach, które z ciekawością godną badacza poznają wszelkie nowinki technologiczne.

Czy lokalizator GPS jest drogi?

Mimo wielu licznych zalet, niektórych może odstraszać cena urządzenia. W zależności od modelu i sklepu wynosi ona od 200 do 300 zł, a nawet więcej. Czy jest to dużo? Biorąc pod uwagę fakt, że jego głównym zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa dziecka - zdecydowanie nie jest to dużo. Warto podkreślić, że lokalizator może spełniać funkcję telefonu (opcja dwustronnego nasłuchu), ponadto ma tyle praktycznych i ciekawych opcji, że można śmiało stwierdzić, że cena za niego jest przystępna.
pixel