Zestaw do folii grzewczej o powierzchni 14m2, 220W/m2 z termostatem WiFi AD101 oraz akcesoriami do montażu
- Zestaw do folii grzewczej o powierzchni 14m2, 220W/m2 z termostatem WiFi AD101 oraz akcesoriami do montażu
Termostat utrzymuję temperaturę komfortową, bądź ekonomiczną zależnie od uruchomionego programu i zaprogramowanego czasu, co obniża koszty energii kiedy nikogo nie ma w domu i zapewnia komfort gdy użytkownicy wrócą do domu.
Do wyboru jest 6 programów w okresie od poniedziałku do piątku oraz od soboty do niedzieli lub program indywidualny, dostosowany do własnych potrzeb na każdy dzień tygodnia. Programowanie jest bardzo proste i pozwala dostosować cykl pracy do swojego dnia.
Termostat z funkcją WiFi umożliwia sterowanie temperaturą za pomocą telefonu czy tabletu dzięki aplikacji, kompatybilnej z systemami Android oraz iOS.
Uwaga!
Aplikacja działa poprawnie tylko jeżeli częstotliwość WiFi wynosi 2,4 GHz w przypadku rutera , 4GHz w przypadku hotspotu z telefonu. Niestety termostat nie obsługuje częstotliwości 5 GHz
Regulator ma wbudowany czujnik temperatury powietrza.
Budowa folii grzewczej
- TAŚMA Z MIEDZI– pełni funkcję przewodnika prądu elektrycznego. Do taśmy miedzianej za pomocą konektorów podłączamy przewody elektryczne zasilające folię grzewczą.
- PASTA Z SREBRA– pełni funkcje zabezpieczenia folii grzewczej przed iskrzeniem oraz funkcję przewodnika elektrycznego pomiędzy taśmą miedziana a grafitem.
- FOLIE PET I LAMINEX– to komponenty łączące wszystkie elementy folii grzewczej w procesie klejenia zgrzewania i laminowania w jedną całość. Folie pełnią funkcję:Zabezpieczenie przed wnikaniem pary wodnej, gazów i płynów. Ochrona ogniowa, wysoka odporność termiczna. Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi
- PASTA GRAFITOWA– to podstawowy materiał grzewczy folii. Występuje jako mieszanina drobnoziarnistych cząstek których głównymi składniki jest grafit i węgiel. Proporcję mieszanki pasty grafitowej regulują moc grzewczą folii grzewczej.
- MIEJSCE CIĘCIA FOLII– to obszar foli grzewczej w którym możemy dociąć folię grzewczą na pożądany wymiar.
MOŻLIWOŚCI INSTALACJI FOLII GRZEWCZEJ
Ogrzewanie podłogowe pod panelami podłogowymi:
Montaż folii grzewczej pod panami podłogowymi to najprostsza metoda elektrycznego ogrzewania podłogowego . Folia grzewcza układana jest bezpośrednio pod panelami podłogowymi na macie izolacyjnej. Ciepło z folii grzewczej emitowane jest na dużej płaszczyźnie wprost do pomieszczenia. System grzewczy możemy zamontować na każdym etapie inwestycji czy remontu mieszkania. Sterowanie temperaturą pokojową oraz temperaturą podłogi odbywa się poprzez elektroniczny termostat pokojowy. Ogrzewanie podłogowe folią grzewczą pod panelami może być stosowane jako podstawowe ogrzewanie pomieszczenia oraz jako dodatkowe dające komfort ciepłej podłogi.
Ogrzewanie podłogowe pod wylewką i płytkami ceramicznymi:
Montaż folii grzewczej na podczerwień pod wylewką betonową lub anhydrytową to idealny system grzejnika akumulacyjnego. Ogrzewanie podłogowe głównie wykonywane jest w nowo projektowanych budynkach lub na etapie generalnego remontu. Wykonanie takiego systemu grzewczego daje pełną swobodę aranżacji rożnych okładzin podłogowych jak płytki ceramiczne, deski klejone, panele laminowane itp. Duża powierzchnia grzewcza pod wylewką wpływa na równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniu. Sterowanie temperaturą pokojową oraz temperaturą podłogi odbywa się poprzez elektroniczny termostat pokojowy.
Ogrzewanie pod lustrem:
Folia grzewcza instalowana w łazienkach bezpośrednio pod lustrem w celu odparowania lustra. System grzewczy może być również wykorzystywany do ogrzewania ciągłego pomieszczenia. Folię grzewcza sterować możemy z poziomu włącznika światła lub osobnego elektrycznego włącznika ściennego. W przypadku ogrzewania ciągłego pomieszczenia wykorzystując folię grzewcza pod lustrem wymagany jest termostat wyposażony w czujnik temperatury powietrza.
Ogrzewanie ścienne:
Folia grzewcza zamontowana pod płytami z gips kartonu w systemie suchej zabudowy. System grzewczy umożliwia tworzenie dekoracyjnych grzejników ściennych lub dużych płaszczyzn grzewczych działających na niskich temperaturach. Sterowanie temperaturą pokojową oraz temperaturą ściany odbywa się poprzez elektroniczny termostat pokojowy .
Specyfikacja techniczna termostatu AD101:
- Produkt: fabrycznie nowy
- Zasilanie: 90-240C AC 50/60Hz
- Dokładność pomiaru: 0.5°C
- Czujnik: NTC(10k)1%
- Maksymalne obciążenie: 16A/250V
- Temperatura pracy: 0~90°C
- Zakres konfiguracji temperatury: 5~35°C
- Zakres wskazywania pomiaru: 0~40°C
- Ustawienia programów: ustawienie tygodnia jako cyklu
Wymiary: 86x86x27mm
Zestaw zawiera
- Termostat z czujnikiem temperatury podłogi i powietrza programowalny AD101 WiFi.
- Zestawy przyłączeniowe typ A w ilości 10 szt
- Taśma samowulkanizująca 5x5 cm w ilości 30 szt
- Przewody elektryczne w dwóch kolorach, brązowy 16 m i niebieski 16 m.
- Puszkę instalacyjną uniwersalną do montażu pod tynkiem lub w kraton gipsie.
- Peszel ochronny o długości 3m do przewodów elektrycznych zasilających folie grzewczą
- Taśmę samoprzylepną w ilości 1 szt.
- Łuk prowadzący
- Rurkę ochronną do czujnika temperatury
Dokładność pomiaru temperatury powietrza
Zakres konfiguracji temperatury
Zakres wskazywania pomiaru
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych. Gwarancja na 24 miesięcy
Na ten produkt gwarancji udziela INGEO.

Jaki system grzewczy wybrać, aby był ekonomiczny, estetyczny i bezproblemowy w użytkowaniu? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ taki idealny system jeszcze nie powstał. Są natomiast różne rozwiązania, a każde z nich ma inne zalety. Poniżej skupimy się na najpopularniejszym systemie, centralnym ogrzewaniu z grzejnikami oraz elektrycznym ogrzewaniu podłogowym.

Folia grzewcza to jeden z najnowocześniejszych systemów grzewczych. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem za granicą, na przykład w krajach skandynawskich. W Polsce zyskuje coraz większe grono zwolenników. Montaż folii grzewczych daje mnóstwo zalet, które pokrótce przedstawiamy w poniższym artykule.