Lokalizatory GPS - czy to może być trudne?

2019-09-02
Lokalizatory GPS - czy to może być trudne?
Każdy chciałby cieszyć się dostępem do technologii i czerpać owoce z grona możliwości, jakie oferują lokalizatory GPS. Natomiast nie każdy czuje się na siłach - śpieszymy z pomocą.

Z reguły kupujemy tylko to, co nam znane

I to zrozumiałe. Niewielu jest takich, którzy są w stanie wydawać setki złotych na coś, czego nie są pewni. Natomiast w tym artykule chcielibyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości związane z trackerami GPS. Stopień zaawansowania różni się zależnie od źródła zasilania twojego ewentualnego lokalizatora, natomiast nawet najbardziej skomplikowane urządzenie nie powinno stawić problemu komuś sprytnemu.

Jeżeli chodzi o lokalizatory o własnej baterii, to w zasadzie nie musisz nic robić - lokalizator jest konfigurowany u nas, a ty dostajesz do rąk działające urządzenie, więc zamiast pracować - możesz działać. Nawet lokalizatory na OBD2, mimo minimalnego montażu, to najprostszy sposób na śledzenie swojego auta. A trackery zasilane akumulatorem w pojeździe są dziecinnie proste w podłączeniu dla kogoś z doświadczeniem elektrycznym - możesz wręcz przejść się do mechanika samochodowego, a podłączy on lokalizator w moment.

Własna bateria zasili twój wewnętrzny spokój

Trackery GPS, które zasilane są na własną baterię, są projektowane niemal wyłącznie dla osób, którzy chcą, by usługa po prostu działała. Taki lokalizator wystarczy wrzucić do kieszeni lub plecaka, ewentualnie go ukryć - i to wszystko.

Lokalizatory z własnym zasilaniem często wymagają jedynie ładowania co jakiś czas, a to, jak długie będzie życie jego baterii zależy od częstotliwości wysyłania sygnału GPS. W tym celu zalecamy takie urządzenia tylko dla użytkowników pragnących śledzić personel lub zwierzę - wtedy można obniżyć częstotliwość wysyłki do kilku minut (ok. pięciu).

OBD2 iskrą energii w mrocznej dolinie

Jeżeli twoim celem jest śledzenie pojazdu i nie martwisz się o kradzież, OBD2 będzie wspaniałym wyjściem. Montaż wymaga jedynie znalezienie tego złącza gdzieś w desce rozdzielczej, a następnie podłączenia odpowiednią stroną (OBD2 ma formę trapezu).

Tego rodzaju lokalizator najprawdopodobniej znajdzie swoje zastosowanie we flotach pojazdów - daj każdemu  swojemu kierowcy taki tracker GPS - i to tyle, jeżeli chodzi o montaż dziesiątek samochodów.

Jeden, by nimi władać, Jeden, by je znaleźć,...

Najpotężniejszą opcją jest prawdopodobnie lokalizator zasilany akumulatorem samochodowym - ma najwięcej funkcji, najtrudniej go zniszczyć i najłatwiej go ukryć. Złodziej nie przejdzie.

Taki lokalizator sprawdzi się najlepiej dla indywidualnych kierowców, którzy pragną zabezpieczyć swój pojazd. Jedna wada, która jest kluczowa (a wręcz tytułowa) w tym artykule to fakt, że nie jest on tak prosty w instalacji, jak inne w naszej ofercie. Wymagają oni doświadczenia elektrycznego lub interwencji mechanika samochodowego, natomiast mimo nieco trudniejszej instalacji, wciąż nie trwa ona zbyt długo.

Mam już lokalizator - co dalej?

Nic - używasz lokalizatora tak, jak tego zapragniesz. Oczywiście możesz dokonać dodatkowej, samodzielnej konfiguracji za pomocą komend dostępnych w dołączonej polskiej instrukcji obsługi.

Podsumowując, najłatwiejszymi w obsłudze są lokalizatory z własną baterią, z których skorzystać mogą także kierowcy - przykładowo GP1, GP2. Jeżeli chodzi o trackery OBD2, AW14 to wspaniałe rozwiązanie. Natomiast urządzenia zasilane akumulatorem w pojeździe, jakie polecamy w naszej ofercie to GP3
pixel