Ciekawe zastosowania lokalizatorów GPS

2020-06-25
Ciekawe zastosowania lokalizatorów GPS
Lokalizatory GPS kojarzą się głównie z urządzeniami dedykowanymi samochodom w celu monitoringu tras i ochrony przed kradzieżą. Jednak ich możliwości zastosowania są znacznie szersze. Trackery mogą zwiększyć bezpieczeństwo naszych bliskich, mogą pomóc rozwinąć biznes lub hobby. Oto przykłady.

GPS dla miłośników aktywności fizycznej

Coraz więcej osób biega, jeździ na rowerze, wędruje po górach lub uprawia inny rodzaj sportu. Dzięki lokalizatorom GPS możesz mieć dokładny zapis swoich osiągnięć sportowych, a także możliwość podzielenia się tym z innymi - rodziną, przyjaciółmi, fanami. Trackery sprawdzą się zarówno w przypadku indywidualnych sportowców, jak i klubów sportowych.

Monitoring pszczelich uli

Pszczoły są szalenie ważną częścią ekosystemu. Są one odpowiedzialne za zapylanie większości roślin jadalnych. Niestety, próby zniszczenia lub kradzieży uli nie należą do rzadkości. Pszczelarze mogą zwiększyć ich ochronę, kupując nadajnik GPS. Niewielkie urządzenie pozwala na stały monitoring i szybkie namierzenie uli w przypadku kradzieży.

Zabezpieczenie maszyn budowlanych

Sprzęt budowlany jest z reguły dość drogi. Jego kradzież można dotkliwie odczuć, zwłaszcza w przypadku małych i średnich firm. Instalacja nadajnika GPS pozwala na natychmiastowe i dokładne namierzenie urządzeń i znacząco zwiększa szanse na ich odzyskanie.

Lokalizator dla zwierzaków

Każdy domowy pies lub kot, nawet ten najbardziej przywiązany do swoich właścicieli, może niespodziewanie odbiec podczas spaceru i mieć trudność z powrotem do domu. Aby szybko odnaleźć zwierzaka, wystarczy nadajnik GPS. Urządzenie jest również przydatne w przypadku kradzieży zwierzęcia lub chęci poznania jego trybu życia podczas nieobecności właścicieli. Dotyczy to zwłaszcza kotów, które uwielbiają chadzać własnymi ścieżkami.

Lokalizacja mobilnych food trucków i mobilnych kawiarni

Trackery GPS mogą być również wsparciem w rozwoju mobilnego biznesu, np. food trucków lub kawiarni na kółkach. Udostępniając klientom aktualne, dokładne położenie pojazdu, umożliwisz im szybkie i bezproblemowe dotarcie do celu i udane zakupy. Oczywiście urządzenia będą pomocne także w przypadku kradzieży pojazdów.

Monitoring rowerów elektrycznych

Lokalizatory GPS to fantastyczne urządzenie pozwalające na dokładny monitoring tras przejazdu, co z całą pewnością docenią miłośnicy jednośladów. Tracker posiada wiele praktycznych funkcji takich jak powiadomienie o przekroczeniu prędkości lub konieczność konserwacji pojazdu. Oferuje również inteligentne rozwiązania w przypadku kradzieży pojazdu, np. zdalne odcinanie zasilania. Urządzenia sprawdzą się w przypadku elektrycznych rowerów, skuterów hulajnóg i innych elektrycznych pojazdów.
pixel